Tüm web tasarım paketlerinde SİTE İÇİ SEO hediye. Sakın kaçırmayın, son gün 30 Mayıs!

WordPress wp-admin Gizleme Değiştirme

WORDPRESS WP ADMİNİ GİZLEMEK DEĞİŞTİRMEK NEDEN ÖNEMLİ?

WordPress bildiğimiz gibi dünya genelinde milyonlarca kullanıcı olan bir platform. Öyle ki en büyük e-ticaret siteleri dahi wordpress’i kullanmayı seçiyor. Böylesine itibar edilen bir platform şüphesiz ki güvenlidir. Fakat böylesine itibar edilen wordpress milyonlarca kişinin seçimi olmasının yanında aynı zamanda hedefte teşkil ediyor. Çok insan güveniyorsa mutlaka ki ister istemez hedefte duruyor. Yani bir çok kötü niyetli insan sizin bilgilerinizi çalmak için uğraşıyor olabilir. Fakat bunun için bizim yapacağımız bir kaç işlem böyle kişilerden korunmamız için yeterli. Bunların başında ise wordpress admin panelini gizlemek yatıyor. Yani adresi sadece sizin bildiğiniz bir uzantıda yapmak. Bu oldukça basit ve biz bugün size bunu anlatacağız.

WORDPRESS WP ADMİN GİZLEMENİN DEĞİŞTİRMENİN YOLLARI NELER?

WordPress de admin panelini yani wp admini gizlemenin bir çok yolu var. Bazıları manuel olarak bu işlemi yapabilir veya piyasada bulunan onlarca eklentinin herhangi birinden yararlanabilir. Fakat biz size bu işin en kolay ve sorunsuz yolunu araştırdık. Manuel işlem zor olacağı için bu seçeneği sizin için yani orta düzey kullanıcılar için oldukça basite ingirdedik. Bu işlemi wordpress wp admin gizleme eklentileriyle yapmak çok daha basit ama hangi eklenti en iyisi ve en hatasızı?

WORDPRESS WP ADMİN GİZLEME VE DEĞİŞTİRME EKLENTİSİ ÜCRETSİZ VE SORUNSUZ!

WordPress wp admin gizleme eklentimizin ismi ”Lockdown WP Admin”. Bu eklentiye ulaşmak için öncelikle wordpress panelimizden -Eklentiler/Yeni Ekle şeklindeki yolu takip ediyoruz. Daha sonra
arama kısmına Lockdown WordPress Admin yazısını yazıp aratıyoruz. Karşımıza çıkan ilk eklentiyi indirip kuruyoruz. WordPress wp admin gizleme eklentimizin arayüzü de oldukça basit.

1- Hide My Admin : Yes
2- WordPress Login URL : Eski URL miz siteadınız.com/wp-admin şeklindedir ve siz yeni adres belirleyerek işlemi tamamlıyorsunuz.

Bundan sonra wp admin gizli olmuş olacak ve sadece sizin bildiğiniz URL ile erişilebilecek böylece kötü niyetli kullanıcılar size bulaşırken bir kere daha düşünecek. Sizin güvenliğiniz her şeyden önemli bu yüzden anlattığımız yol ile websitenizi ve web tasarımınızı güvene almış olacaksınız. Sizde zaman kaybeden wp admin gizleyin ve bir problemle karşılaşırsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

7/24 çevrimiçi desteğimizle her zaman sizin yanınızdayız. Sorularınızı yorum olarak yapabilirsiniz.

LEAVE COMMENT

Ücretsiz Teklif Al